LTL (Less Truck Load) dilimizde bir kamyonun taşıma kapasitesinin tamamen doldurulmadığı durumları yani parça parça taşımacılık anlamına gelir. Bu taşıma yöntemi, bir kamyonun içinde birden fazla göndericinin yüklerini birleştirerek aynı rota üzerinde birden çok alıcıya ulaştırılmasını sağlar. Bu, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için ideal bir seçenek olabilir. LTL taşımacılığının temel amacı, aynı güzergâhta taşınması gereken yükün tamamının araç dolu olmasa bile aynı araca yüklemek, böylece nakliye maliyetinde ekonomik seviyeye ulaşmaktır.

Devamını Gör...

LTL taşımacılığının en önemli avantajlarından biri esneklik ve maliyet etkinliğidir. Göndericiler, sadece ihtiyaç duydukları kadar alanı kiralayarak taşıma maliyetlerini düşürebilirler. Bu, küçük işletmelerin ve ölçeklenmekte olan işletmelerin lojistik ihtiyaçlarına daha iyi uyarlana bilirlik sağlar. Aynı zamanda, farklı alıcılara yönelik dağıtım yapmak isteyen işletmeler için ideal bir çözümdür.

Üreticilerin yüksek stok maliyetlerinin önüne geçebilmek ve finansal yapılarını daha dinamik tutabilmek adına firmalar her geçen gün parsiyel taşımacılığı tercih etmektedir. Mevlana Nakliyat olarak müşterinin değişken taleplerine uygun şekillendirdiğimiz bir parsiyel taşımacılık modelimizin olduğunu, istenildiğinde depolama ile de bütünleşmiş sunduğumuz bu hizmetimizin size hem zamandan tasarruf ettiriyor hem de maliyet avantajı oluşturduğunu belirtmek isteriz. Firmanıza en uygun parsiyel çözümlerimizi anlatmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

Devamını Gizle...